Začátek sezony s překvapením!

Letošní sezonu jsem začal v polovině března velmi kraťoučkou výpravou. Trvala zhruba 3 hodiny, z nichž jsem značnou čas strávil balením mokrých věcí zpátky do auta. Můj dlouho očekávaný výlet na řeku překazila bolavá záda. Takže místo nahozených prutů jsem měl před sebou dalších 14 dní pěkně doma.

Hned jak to šlo, zahájil jsem kratší výpravy k řece i k jezeru a moc se nedařilo. Jednou u jezera, čtvrtý den, přišla první ryba letoška. Ta odstartovala sérii menších kapříků na každém výletě u vody, na řece i jezeru. Top ryby byly jeden 13 kg šupináč a double dvou desetikiláčků.

První fakt dobrá ryba nasála kouli Apače koncem dubna. Byl jsem překvapen, že je to starý známý z loňské dvouměsíční výpravy, ale o další kilo těžší. Tentokrát měl už 19 kg plus. Jsem moc rád, že stále žije a je pořád při chuti.

Začala další série menších kaprů a mimo to mě moc potěšil cejn o velikosti vánočního kapra.

Z velké dálky se k nám opět chystal Rosťa a vzal jsem ho na řeku daleko za město. Kromě jeho jedenáctky jsme nic moc nepředvedli. Ale těšíme se na to, co nás ještě čeká. O tom zase v další zprávě.

Kuba Souček