Filipova úspěšná podzimní výprava

Ahoj, nastal listopad loňského roku a jako již tradičně v minulých letech, vyrážím s tátou na týdenní výpravu na soukromý revír, který máme opravdu rádi. Ani letos nechyběla sázka o večeři pro celou rodinu, nejtěžší kapr vyhrává. Vždy panuje soutěživá nálada a oba se těšíme hlavně na pohodu a celotýdenní vymýšlení, jak přechytračit místní kapry. Rozbalení výbavy jde vždy lépe než balení při odjezdu domů, proto šlo vše od ruky a já se nemohl dočkat nahozených prutů.

Jeden prut jsem soustředil do odlehlé mělké zátoky plné stromů, chtěl jsem toto místo nechat v klidu a prut nepřevážet až do záběru, hrst kuliček Black Panthera a prut mohl putovat do stojanu. Zbylé dva pruty pokládám do větší hloubky a místo více rozkrmuji. Vždy mi na tomto revíru fungovala pop up nástraha scopex, na dva pruty tedy jasná volba. Velmi mě zaujala novinka a tím je Balanc boilies, chová se ve vodě velmi přiroz eně a jak se ukázalo později, byla to úspěšná nástraha na větší kapry.

Po prvním náročném dni ulehám do spacáku a vždy mám nejradši to čekání na první záběr. Tentokrát jsem se nad ránem dočkal vytouženého zvuku, sedám na člun a vyrážím do mlhavé tmy pro prvního kapra výpravy. Zanedlouho se v mém fotoaparátu objeví lysec s váhou těsně pod deset kilogramů.

Ráno mám všechny pruty opět na svých místech a já si užíval první východ slunce. Slunečný den jsme si užili, ale mimo cejnů se kapr neukázal. Následující ráno mě táta probouzí s krásným kaprem v podložce, váha se zastavila na 26 kilogramech! Opravdu krásný a zdravý kapr. Bylo mi jasné, že takovou rybu bude těžké překonat, ale jsem hodně soutěživý typ a chtěl jsem vyhrát.

Pomalu ale jistě jsem se přibližoval kapry 12,16 a 19 kilogramů, byly to krásné ryby, ale přece jenom do výhry mi chybělo dost kilogramů. Tentokrát se mi moc nedařilo, hodně ryb jsem ztratil ve vázkách, pár ryb ztracených před podběrákem, to nebylo dobré.

Předposlední den ale přichází takzvaná „záplata“. S úsměvem na tváři podebírám šupináče s pěknou stavbou těla, váha se zastavila na 23 kilogramech. Pecka! Nádherná ryba nakonec, výhra se sice nekonala, ale příště odveta!

Filip