Velikonoce na Machači

na první letošní rybářskou výpravu jsme s Gábi vyrazili na revír Machač.

Na Machač jsme přijeli ve čtvrtek dopoledne a do večera bylo o zábavu postaráno. Vše vybalit, navázat pruty, nafouknout člun, najít lovná místa, zavézt nástrahy, zakrmit atd… Večer se jdeme schovat do chatičky a usínáme. Do rána zůstáváme bez záběru.

V dopoledních hodinách jedu s echolotem na vodu a vidím, že spousta ryb je ve sloupci. Okamžitě se rozhoduji pruty převázat na ZIG RIG a první šupík na sebe nenechává dlouho čekat. Gábi se daří vytáhnout pěkného karase. V odpoledních hodinách však vítr velice zesiluje a do večera, respektive do rána zůstáváme bez záběru. Od sobotního rána opět silně fouká a ryby neberou ani na ZIG, ale ani ze dna. Na večer se mi daří přemluvit jednoho šupíka a tak jdeme spát opět trochu veselejší.

V neděli je asi nejhorší počasí, fouká studený vítr a ryby vůbec nespolupracují. Odpoledne již po několikáté měním lovná místa, ale výsledek se nedostavuje. V pondělí se konečně otepluje a přestává foukat. Do konce rybolovu moc času nezbývá, ale přesto vše znovu převážím a věřím, že ještě rybu chytneme.

Neuběhlo ani dvacet minut po zavezení a Gábi dostává první záběr. Po krátkém zdolávání ji mohu podebrat krásného lysce. Tento kapr odstartoval sérii velikonočních kaprů, které Gábi v pondělí vytáhla. Nakonec se zastavila na čísle 7 a byla to fakt jízda. V odpoledních hodinách jsme začali balit a vyrazili k domovu.

Michal Sedláček