Podzimní Filipova výprava

Ahoj,
Hlásím se z týdenní listopadové vycházky na mé oblíbené soukromé jezero. Ráno před odjezdem nastalo klasické nestíhání. Výbavu přesunout z garáže do auta, nakoupit potraviny a co nejrychleji vyrazit směrem k jezeru. První den je vždy hektický, chci vše stihnout do setmění a tím, že na místo musím všechnu výbavu převézt člunem po vodě, se vše prodlužuje.

Místo, na které se vydávám, už dobře poznám, před lovným místem se nachází pás potopených stromů a kapři z nich vyjíždějí hledat potravu. Proto před stromy pokládám montáže a byla jen otázka času, než se dostaví záběr. Tentokrát jsem ke každé montáži hodil jen hrstku boilies Chiméra Red. Po jezeře se moc kaprů nechytalo, tak jsem usoudil, že menší dávky krmení by mohly zafungovat a kapři by mohli moji nástrahu pod háčkem lépe najít.

První večer byl přede mnou a já netrpělivě očekával, co přinese noc. Záběr se dostavil až brzy ráno a na podložce skončil lysec přes sedmnáct kilogramů. Bylo to dobré nakopnutí a já doufal v další záběry. Další kontakt přišel až těsně nad ránem a byl to pěkný šupináč, který zabral jako jediný za tmy.

Za východu slunce ho následoval další hezky stavěný kapr. Okolní rybáři házeli do vody velké množství krmení, proto jsem vše na další dny nechal stejné, jen bodové krmení a pokusit se soustředit na jednu větší rybu. Do konce výpravy se moje taktika vyplatila a já podebírám krásné ryby. Vyzdvihnul bych šupináče 19 a 21,5 kilogramů.

Úspěšný byl tentokrát panáček sestrojený z boilies Chiméra Red a pop up Oliheň. Občas je dobré se odlišit od ostatních rybářů a úspěch se třeba dostaví.

Filip